Člověk nebo zvířátko?

Mezi stále rychleji rostoucí komunitou lidí, jež nekonzumují ani jinak nevyužívají produkty pocházející z "živočišné výroby" pozoruji nepříjemný nešvar. 
Velmi mnoho lidí se vyjadřuje zle o dalších lidech. Nadávají jim a utvrzují sebe a ostatní v tom, že lidé jsou to nejhorší co planetu Zemi potkalo. Oddělují lidi od zvířat a zatímco zvířata do jediného milují, přijde mi, že lidi nenávidí. Myslím si že tento pohled je pro planetu Zemi stejně nebezpečný, jako pojídání těl mrtvých zvířat. Oddělovat člověka od zvířat a stavět jej do jiné řady je z mého pohledu hloupé. Lidé jsou zvířaty. Jsme prostě jedním z mnoha a mnoha miliard druhů zvířat, ať se nám to líbí či ne. Nejsme tady pro zvířata stejně tak, jako zvířata tady nejsou pro nás. To že se člověk naučil jak téměř všechny zvířata zlikvidovat a zabít neznamená, že není jedním z nich. Umíme mluvit a ryby umí žít ve vodě, umíme stavět letadla a ptáci umí létat, umíme stavět sídliště a pavouci umí spřádat sítě, umíme vyrábět jídlo a včely umí vyrábět med. Neumíme nic navíc, umíme prostě a jasně jenom jiné věci. Co ale neumíme je pochopit, že to že nechápeme to, co ostatní dělají neznamená, že to je méně důležité než to co děláme my. Tento druh smýšení mi přijde nanejvýš zvířecí. 

Člověk je velmi zajímavý tvor a každý jiný. Někteří lidé neradi pomáhají ostatním, takový lidé velice rádi na všechno a na všechny nadávají. Řekněte takovým lidem, že je úžasné, že když na toaletě zhasne světlo stačí mávnout rukou aby se rozsvítilo a vysmějí se vám. Na vynálezech, které máme ve 21. století k dispozici nevidí nic úžasného. Každé ráno rozsvěcejí světlo v koupelně, pouští si tekoucí vodu pouhým pohybem prstů v místnosti kde je teplo i přesto že venku mrzne a každý večer ulehají do postele a přikrývají se teplou přikrývou, často nás ani na vteřinu nenapadne být za to vděčný. Berou to jako samozřejmost stejně jako připojení k Internetu a všude dostupné jídlo v plastových obalech. Je smutné že i tihle lidé si myslí, že jsou to právě oni kdo se tolik liší od zvířat.

Pro zvířátka je typické opouštět své rodiny je to možná motivováno nezvladatelnou podvědomou touhou rozdávat své geny o kterých je každý živočich přesvědčen, že jsou ty nejkvalitnější a tedy je planeta Zem potřebuje. Tento druh zvířátek  však již nedokáže domyslet, že péče o potomky je náročná a tento fakt přimout. Takhle přesně to má v přírodě mnoho zvířat. Někteří lidé sice dokáží využívat své inteligence k tomu, aby si svůj život užili i jinými smysly než prostřednictvím plnění příkazů svých nenasytných pudů avšak to neznamená, že musejí nenávidět ty, jimž přemýšlení prostřednictvím pohlavních orgánů přijde dostatečně uspokojivé. 

Není na tom nic špatného, je to rozhodnutí, které je jenom potřeba respektovat. Samozřejmě je dobré aby se tihle lidé učili efektivní komunikaci a mluvenému slovu a dokázali dostatečně informovat partery které si vyberou o svém smyslu života (stačí jednoduchá věta například: "Hele Karle, já s tebou chci sex, protože mi baví, nic jinýho u mě ale nehledej, rozhodně šukám rád/a i jiný." Nebude tak docházet ke zbytečným nedorozuměním a lidé nebudou  zbytečně trávit své drahocenné životy po boku pohlavního orgánu aniž by to chtěli. Prostě a jasně je fér mluvit narovinu a nebát se toho, že nás někdo nepochopí, je normální mít jiné zájmy než všichni ostatní, ale zase je také hezké najít někoho kdo to má stejně a to se mezi 7 miliardami lidí docela podle mě povést může, ať už je naše zábava jakkoli úchylná... Některým lidem ke šťastnému životu stačí pivo, knedlo zelo mrtvé tělo a další tělo s pohlavním ústrojím.  Takovým lidem je samozřejmě dobré v klidu vysvětlit, že zabíjet spoluobyvatele planety není úplně fér, ale není třeba je kvůli tomu, že to zatím nedokáží pochopit, nenávidět.Komentáře

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Vánoce

žárlivost a zlo přichází s bolestí našich srdcí

mrdání vs milování