Život je jako nábytek z IKEA

První pusa, první rande, první hádka s rodiči, první velké rozhodování kam dál jestli na gympl a nebo něco odbornějšího, taneční, první sex, první brigáda, první výplata, první auto, maturita, přijímačky na vejšku, první zkouška, pvní veřejná prezentace projektu, bakalářka, diplomka, státnice, první práce...
Nechápu, že sem ještě  nikde nanarazila na manuál jakej má IKEA, vždyť je to tak stejný... První pusa a všechno to okolo, první rande a všechno to okolo, první střední a to všechno kolem... Achjo. Nakreslete už někdo manuál na tohle, ať všecky ty bulímie, anorexie, závislosti, otrava alkoholem, zbytečný smrťáky za volantem, ať to všechno můžem prolistovat předem a prohlídnout si co chcem stavět. 
Vždyť když se člověk dívá na život pozpátku je to úplně přesně stejný jak stavět nábytek z IKEA. První kroky sou tak těžký, všechno to tolik trvá, zdá se to nemožný, jenže  jakmile na to přijdeme, nebo nějakej dílek spojíme k jinýmu ke kterýmu nepatří a musíme se vrátit, rázem je to tak jednoduchý. Je to tak jednoduchý protože už víme jak na to, už sme na to  přišli. Sme sice naštvaní a smutní, že sme to nezvládli napoprvý, ale i přesto dokážeme mnohem rychleji pospojovat to, nad čím sme předtím dumali věky.
Já vim, že z návodu sice nejsme nikdy moc moudrý, dokud si to nezkusíme postavit sami, jenže co kdyby byl na výběr týpek co jeho noha, nebo spíš něco co připomíná nohu, leží dva metry od něj, vyhublá frajerka na kapačkách a nebo týpek s typkou s úsměvem vod ucha k uchu, podle mě by o dost víc lidí zkusilo stavět podle třetího návodu...
Začít, zkusit, vědět kudy, dokázat se vrátit, být trpělivá, vydržet... To je podle mě něco, co mě v životě chybělo. Když už sem se rozhodla, že něco zkusím a dokonce sem se do toho pustila, hned po prvním neúspěchu mě to přestalo bavit. Zapomněla jsem kudy sem šla a tak teda ani nemělo cenu se vracet, hledat novou cestu se zdálo být snazší, začínat od znova, zase se ztrácet, to všechno ale bere zbytečně tolik času.
Přitom by stačil jednoduchej návod. Přesně takovej jakej má IKEA.
První rande - budeš nervózní, on taky. Nekřič, mluv v klidu. Když ho naštveš všem řekne že seš tlustá kráva. To ale nevadí, je to pitomec řekni to všem dřív než ti zkazí pověst a pak ten čas co bys věnovala jemu věnuj budování takových přátelství, jaká žádné pomluvy nepokazí. 
Poprvý se pohádáš s rodiči. Neutíkej z domu. Sedni si ve svém pokoji a jen pozoruj své myšlenky, potom se jim omluv a řekni jim co tě naštvalo, ale nekřič, buď úplně v klidu.
Taneční. Ať uděláš cokoliv a utratíš kolik chceš stejně na těch šatech nebude po tom večeru už záležet. 
První auto. Jede rychle, hodně rychle. Můžeš ho pořádně protáhnout na fakt přehledných úsecích, ve městě ale rači ne. 
První zkouška. Budeš nervóznější než na prvnim rande, ale když jí neuděláš napoprvý uděláš jí napodruhý, nenech si vzít klid, nestresuj se nestojí to za to. První vážný vztah, první společné bydlení. Achjooo, vážně ten návod ještě nikdo nevymyslel? :-)

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Vánoce

mrdání vs milování

žárlivost a zlo přichází s bolestí našich srdcí