Kdo řídí svět?

Po zadání slov "kdo řídí" do vyhledávače Google se jako třetí výsledek zobrazí  "kdo řídí svět". Zajímalo by mě jak častý je to dotaz. Přitom odpověď je tak jednoduchá... Řídím ho já a každý další jeden z vás. Svět který je; prostě je, neumí být řízen. A přesto že si jeho řízení pořád dokola někdo představuje, usilovně se o to snaží a nebo si třeba i myslí, že ho řídí, výsedek je vždy stejný, zničených osobností, trpící příroda, hlad a brzké řízení tak maximálně autem do blázince.

Odpověď na otázku "kdo řídí svět" je v naší hlavě, ne na Googlu. Však si jen uvědomme jak těžké je zorganizovat chod naší domácnosti a to se na tom podílí bez ustání od rána do večera mnohdy celá rodina...

Takže... odpověď na otázku kdo řídí svět bychom měli. Nyní vyvstává otázka "kdo řídí nás"?

Odpověď by ideálně měla být stejná jako na otázku číslo jedna, jenomže bohužel my sami si často neuvědomujeme že nikdo neřídí svět, jak bychom si potom mohli uvědomit, že nikdo neřídí nás?

NAPLÁNUJTE SI SAMI SVŮJ ŽIVOT, PROTOŽE POKUD TO NEUDĚLÁTE VY ZARUČENĚ TO ZA VÁS UDĚLÁ NĚKDO JINÝ

A teď jak na to. Zapomeňte na to že existuje nějaké zpravodajství, zapomeňte na to že existují média, celebrity, značky a další sračky zapomeňte na to že existuje jakákoli informace, která by se do vás dostávala aniž byste se sami vědomě rozhodli že o ni stojíte. Co zbývá? - VÁŠ SVĚT...

Dostat se do něj však není vůbec jednoduché; na cestě je spousta nástrah a i lidé, kteří mají svůj plán docela promyšlený se občas v těch nástrahách ztrácí. Nástrahám je ale tím jednodušší se vyhnout čím více si je dokážeme uvědomit. Mezi ty největší nástrahy patří konzum. Konzum situací, věcí, jídel ale dneska hlavně a především INFORMACÍ. Informace se staly brutálním byznysem, který hýbe světem, ale informace netvoří nikdo jiný než my sami (teď myslím ty mediální). Lidé, kteří chtějí peníze tvoří informace a chtějí mít co nejvíc svých vlastních konzumentů (čtenářů).

 To že čtete tohle znamená že ste mým konzumentem a mně dělá radost mít vlastní konzumenty, takže budu produkovat další články abych měla ještě další konzumenty. Počet mých konzumentů ale roste velmi velmi pomalu, protože mé informace není jednoduché konzumovat. Jednoduché je konzumovat lži, informace vytržené z kontextu, líbivé smyšlené příběhy, katastrofické události, ale jenom krátce, ne zas moc detailně. Jednoduché je tvořit obsah, který konzumenty vyděsí a když je něco vyděsí, zapomenou na to, že se dokáží řídit sami a začnou hledat pomoc někde v okolí a když jim ještě bude majitel média umět nabídnout nějaké řešení bude v pohoě. Dobrý je taky házet špínu na určité skupiny lidí, to vždycky zabírá. Ale představte si, že někdo kdo předává tyhle informace je živ jen a pouze z počtu takových jednoduše vyděsitelných a zmanipulovatelných konzumentů. Myslíte, že takový člověk chce, aby jeho konzumenti přestali konzumovat jeho informace a začali konzumovat jiné a nebo nedej bože přestali konzumovat úplně a začali sami vědět, že SOU?

A zcela upřímně pokud ste se nechali řídit svou rodinou, známými a blízkými platí to úplně stejně, ste jejich konzumenti a jim dělá radost že je konzumujete...

Komentáře

  1. Překontrolovat eToro, největší sociální investiční síť na světě, kde 1,000,000y klientů vydělávají kopírováním obchodních rozhodnutí našich nejlepších obchodníků.

    Připojte se k úspěchu - Spojte se s více než 4,000,000 investorů a obchodníků ze 170 zemí

    Otevřené obchody na eToro - 227,651,647

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Vánoce

mrdání vs milování

žárlivost a zlo přichází s bolestí našich srdcí