Inteligence

Právě mi kamarádka napsala na messengeru zprávu "Verus a vis, ze lidi co davaji furt naky citaty na fb verejne, tak ze to svedci o mensi inteligenci".Toto sdělení mě nijak nepřekvapilo, ale přecijen trošku zneklidnilo. Odepsala jsem jí sice, že nepochybuju o tom že jsem "málo inteligentní" , protože ... zcela upřímně vůbec netuším co to znamená :D :D Jako schopnost rozlišovat, chápat či poznávat to vím co je, teda wikipedie mi to teď řekla :D ale nechápu jak a kdo určuje co je málo a co moc. Už jenom sama wiki to rozlišuje na spoustu oblastí nejen na to IQ co si furt někdo měří - je ale fakt že já to rači nedělam :D :D :D :D Ale za to mám takový názor (možná fakt málo inteligentní, ale sem docela ráda za to, že ho mám :D) - není spíše málo inteligentní věřit takovému blábolu a soudit na základě toho člověka ať už jeho inteligenci nebo cokoli dalšího a není už vůbec dost strašné a smutné srovnávat vlastní individualitu se stovkami, tisíci či miliony dalších lidí? Za mě je to smutné i ve vztahu k jednomu člověku, protože to vede k pocitu vlastní nedokonalosti a to je za mě to nejhorší co můžeme sami sobě udělat - namluvit si, že sme nedokonalý, protože jsme jiní, než někdo druhý...Stejně mi to ale nedalo a trochu sem se nad tím zamyslela... Co znamená "víš že ... svědčí...?" Asi to má z nějaký "studie"... No a tak Googlim a ... světe div se ... Google říká:našla jsem dva odkazy na články v nichž autor není uveden a odkaz na studii ... no posuďte sami...

Nejlepší je ale hned úvodní odstavec druhého odkazu - Vědci z Univesity of Waterloo v kanadském Ontariu teď zjistili, že lidé, kteří na tato tvrzení reagují pozitivně, dopadli hůře v kognitivních testech, věří na konspirační teorie a tíhnou k alternativní medicíně.

Takže tvrzení o tom, že člověk může být zdravý i bez "léků" je možná "málo inteligentní", ale sypat do sebe antibiotika kvůli každé hlouposti, to už dle toho, jak na mne články působí, je moudré...

No upřímně... Když vím jak moc mi kolikrát jedinej KVALITNÍ článek a dokonce mnohdy i jedinej citát, například "the only way to achieve impossible is to believe it is possible", dokáže nakopnout, pomoci otevřít oči, uklidnit se, usmát se, nebo se prostě jenom vrátit k sobě samé, nedivím se, že takovéto studie musejí vznikat. Že dokonalý a "hodně inteligentní" odborníci musejí pořádat předražený kongresy a vést "výzkumy" aby společnost zůstala "normální"  a hlavně "hodně inteligentní". 

Není potřeba nad věcmi přemýšlet, všechno už přeci vymyslel někdo jiný, teď už stačí to jenom dobře a správně papouškovat. HLAVNÍ JE NEZAČÍT POCHYBOVAT!!!

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Vánoce

mrdání vs milování

žárlivost a zlo přichází s bolestí našich srdcí