žárlivost a zlo přichází s bolestí našich srdcí

Často se nám v životě stane že nám někdo nevěří, že nás někdo podceňuje, že nám někdo nenaslouchá; nic z toho nevadí, pokud věříme sami sobě a víme že se nad tím můžeme pousmát a udělat to stejně ať už je to cokoli. Špatné, bolestivé a nebezpečné jsou ale chvíle, kdy vedle nás stojí někdo kdo nám říká "mě můžeš věřit, já mám s tímhle zkušenosti, tohle sem zažil/a a nebo na mě se můžeš spolehnout, já jsem tady pro tebe" ty nejnebezpečnější věty, jež ve chvílích kdy je vyslovíme a nemyslíme vážně mohou zranit a zasadit v člověku semínko zla. 
Buďme opatrní při navazování důvěrných vztahů a ještě opatrnější jako rodiče našich dětí, či jako dospělí mající vliv na důvěřivé děti. Buďme si vědomi síly slova a obrovské škody, které může napáchat slib že budete naslouchat a rozumět člověku, na němž vám ve vašem srdci nezbývá místo. 

Žádné zlo si na tento svět nepřinášíme ve chvíli kdy se narodíme. Úplně všechno přichází z venku. Nedůvěra je založena na nepochopení a nedostatku lásky, žárlivost na zranění jež v našich srdcích zůstává z nepochopení; a strach, nedůvěra a nenávist jsou založeny na tomhle všem a rostou společně se znovu otevíráním nezhojených ran. Pokud nevíme jistě jak odpovědět NASLOUCHEJME, OBJÍMEJME, PTEJME SE, snažme se ROZUMĚT a v závěru namísto zjednodušeného řešení nabídněme svůj obdiv a dodejme kuráž. Nabídněme svůj pohled na věc, své zkušenosti a pokud se nám žádných nedostává MLČME. Druhý často zná odpověď mnohem lépe než my i když vypadá úplně ztracený ve chvíli, kdy nás žádá o radu. 

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Vánoce

mrdání vs milování