Veganství

"tvoje mamka nakonec bude ráda, že spolu nejsme, protože ve mě vidí člena nějaké sekty" "ale vegani jsou sekta" ... Znovu se mi svírá srdce, znovu se mi chce zvracet, znovu ten pocit naprostého nepochopení, znovu ta bodavá bolest v mém srdci. A tak jen otáčím hlavu a dívám se ven z okýnka. Argument ale pokračuje. "Já jsem členem jedné skupiny, kterou si lajkla, říkal sem si že se alespoň něco dozvím a když tam čteš ty komentáře. To prostě je sektářství. Jeden člověk se tam rozčiluje na člověka který jí maso větou - co tady dělá ten masožrout mezi NÁMI?"
Oba dva jsme bývalí  pankáči oba víme co je anarchie ptám se tedy "znáš web síť revolučních buněk?" "ne neznám" "no já jo, je tam návod pro anarchisty, jak vyrobit výbušninu. Je to extremistická skupina  lidí "bojujících" za anarchii, to ale neznamená, že ty sdílíš jejich radikální názory tím, že máš rád pank"
Veganství není sektářství. Ano sou mezi vegany lidé kteří dělají dobrou věc a cítí se strašně sami a ztracení a tak začali nenávidět, ale to je všechno nedostatkem lásky a pochopení. Veganství je především o respektu ke všemu živému, o lásce k planetě zemi o toleranci a touze žít a nechat žít. Nic víc, není to nic co by mělo vzbuzovat odpor, není to nic co by v lidech mělo vzbuzovat nenávist, nic co by bylo extremistické či odsouzení hodné. 

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Co s tím?

Vánoce

To je strašný tahle doba!