Byznys

Média zapoměla zmínit že okolo 20 000 dětí dneska zemřelo protože jsme jejich jídlo dali do továrny uvězněným zvířatům."

Mainstreamová média, billboardy, reklamy, komerční videoklipy, to všechno je vytvářené pro byznys a byznys bere naší svobodu, ubližuje nevinným a ničí naší planetu. Chce se mi blejt ze slova byznys. Pablo Escobar taky dělal byznys a včera o něm byla v médiích obrovská reportáž, prej měl obchodní talent... Mainstreamová média se nám snaží namluvit, že potřebujeme dělat práci co nás nebaví a mysleli si že si potřebujeme kupovat věci, které vůbec nechceme. Peníze a věci, telefony, oblečení, auta, velké baráky, nic z toho vskutku není cestou ke štěstí a naplnění, pokud cesta kterou je získáme nedává naším srdcím vůbec žádný smysl a pokud je za její výrobou byť jen jediná bytost, která nebyla svobodná ve chvíli, kdy se na výrobě té věci podílela. Pablo Eskobar možná byl ve svém ignorantsví vysmátý a měl všechno u píči, ale to není štěstí. Štěstí je, když vás někdo obejme a znamená to pro vás celý svět, štěstí je když se na vás někdo podívá a vy cítíte že právě teď vás miluje. Štěstí je vědět, že i tahle vteřina je vzácná, štěstí je pohladit svého psa se stejným potěšením, jako bychom ho hladili poprvé a naposledy v životě a pohladit ho se stejným pocitem nekonečněkrát, štěstí je rozumět svým blízkým a vážit si každého okamžiku, vážit si blízkosti jiných, štěstí je vážit si sám sebe, štěstí je prohlížet si fotky a vědět že tam ty okamžiky na nich sme si naplno užili, ne vidět je a říct si "ty jo ani nevím že sem tam byl", štěstí je neškodit, štěstí je respektovat a být ve své nekonečné individualitě respektován a to především sám sebou. Štěstí je úplně cokoli, štěstí je jednoduché, štěstí je všechno kolem nás i smůla kterou si myslíme že zrovna máme by mohla být pro někoho štěstím. Žijme ale neubližujme jiným. Peníze v dnešní společnosti znamenají jistou svobodu, ale dají se vydělat i jinak než tím, že kvůli našemu výdělku bude někdo jiný trpět. Je jen na nás samotných komu dáme své peníze a za co, je jen na nás samotných pro koho budeme pracovat a proč. Nezadlužujme se bankám dokud nevíme co skutečně chceme, protože potom se stáváme loutkou systému, stáváme se konzumem konzumu. Nepřestávejme hledat cesty a pracovat na sobě. Nevěřme reklamám a marketingovým kecům vždyť takovéto obázky jsou výsměchem nám všem.Ten řetězec může přispět sám nějakou částkou na to konto, pokud chce skutečně pomoci. Může dodávat lidem přebytečné jídlo i potraviny s prošlou záruční lhůtou, kterým velmi často vůbec nic není. Nemusí v ruce držet nohu mrtvého zvířete aby ukázal jak obžerství "pomáhá".


Jenže on nechce, chce jen vzbudit zdání, že on je ten etický v době "krize". A ta máma od jogurtu? To je totálně totální hovno "moje máma byla kráva, jinak to ani nemůže být nebyl bych totiž opravdový" a jaký bys teda byl? Co znamená v tomto kontextu opravdový? Jak se nám může billboard snažit říct co je opravdový? Je opravdový vzít tele od mámy aby sme měli na stole "opravdový jogurt v plastovém kelímku?"
Vážně chceme v takovém "opravdovém" světě žít své "šťastné" životy...?


Včera mi paní u které bydlíme po tom co nabourala a rozbila si světlo na větu "tak Vám přeji ať je brzy všechno lepší" odpověděla: "Lepší, lepší už to nebude" nevěděla jsem moc co říct a tak sem se zeptala "jak to?" a ona mi odvětila velmi moudrou větou "no jako tohle bude lepší, ale potom zase přijde něco jiného, to je život, to je zákon, tak to prostě je. No tak se mějte hezky, hezký den"
Ano zákon života je, že se kolem nás neustále objevují věci které nám nejsou příjemné, nabourat auto je zcela jistě nepříjemná situace, ale lze to nechat opravit a užít si pocit, že sme to spravili a nebo se lze vinit z toho že sme příliš starý a že máme v životě smůlu, nebo vinit ostatní a nebo litovat "zbytečných peněz" které musíme vynaložit na opravu a mluvit o tom do doby než přijde jiný problém. Lze vinit mě z toho, že ukazuji strašné fotky a nebo lze nekupovat ty strašné výrobky. Brát situace jako fakta, respektovat a ctít pravdu, ať je jakkoli krutá, hledat řešení a jít hned dál to je život. Neexistuje zákon, který bychom nemohli změnit. Paní má obrovskou pravdu že vždy bude nějaký další problém. Proto je potřeba na 100 % vnímat každou jedinou vteřinu kdy sme v práci, doma, venku, nebo ve sklepě. Je třeba být přítomný přesně tam kde sme a řešit jen to co máme, právě teď a právě tady, to je totiž opravdový. Paní má rozbité auto, asi se tomu nebude smát, ale když už dopředu ví, že hned jak ho opraví bude další problém, potom si ho až bude spravený zase moc neužije a zcela jistě nebude ani vděčná člověku, který věnuje svůj čas tomu, aby jí ho opravil, bude to brát jako samozřejmost, ne jako štěstí. Protože není naučená vidět štěstí. Je však životem kterým prošla naučená předem predikovat problém, který ještě není. Žádný peníze nám nepřinesou uspokojení. Ale když se problémy naučíme vnímat tak, že prostě sou a sou součástí našeho života, naučíme se je mít rádi a oceníme svou vlastní dovednost je řešit, potom se i problémy mohou stát naší radostí, naším štěstím, naším každodenním vítězstvím. Není pravda že úspěšný člověk = bohatý člověk. Bohatý člověk = šťastný člověk. Peníze pokud v naší společnosti ještě musejí být, jsou potom vedlejším produktem, který má přijít za naší snahu, za výdej naší energie, ale měli bychom si opravdu dávat pozor kam naší energii investujeme a zda to má doopravdy smysl. Je potřeba pouze přestat věřit, že nás někdo jiný, nebo něco jiného, udělá šťastnými. Jen tak přestane být život probém. Jen tak přestaneme podléhat manipulacím ostatních, jen tak přestaneme brát opravdovost hyenistických korporací vážně a uvěříme, že svůj vlastní život máme jen my ve svých rukou a že jen naše VLASTNÍ rozhodnutí a naše vlastní vteřiny v životě jsou OPRAVDOVÝ.

Zdroje obrázků:
http://mam.ihned.cz/marketing/c1-65280220-moje-mama-byla-krava-hlasa-nova-kampan-jogurtu-hollandia
http://magazin.aktualne.cz/cesi-jsou-nejvetsi-plytvaci-s-potravinami-v-evrope-tretinu-n/r~696492ac8f7c11e5bc8c002590604f2e/
http://igelit.net/index.php?mn_page=18
https://www.globus.cz/nabidka/reznictvi.html

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Co s tím?

Vánoce

Proč děti "zlobí"