T-Rex

Tak jsem tak o víkendu na Šumávce přemýšlela nad tím, jak moc jsem jako malá nenášela příběhy s Tyrannosaurusem rexem, kterej vždycky těma svejma velkejma zubama a dlouhýma drápama zabil ty maličké neškodné a hodné dinosauříky, kteří byť byli stejně veliký dostatečně přežívali na listech ze stromů, trávě no prostě na rostlinné stravě :-)
T-rexe sem nikdy neměla ráda. T-rex byl svině v očích většiny dětí a neznám snad nikoho kdo by mu fandil. Přesto téměř z nás všech T-rex vyrost. I přes odpor k živočichovi, který zabíjel nevinné druhy jen proto aby se najedl se z nás staly ještě odpornější živočichové, kteří vraždí ne proto aby se najedli, ale proto aby uspokojili svůj totálně zbytečný rozmar.
T-rex, kterého jsme se vždycky všichni báli byl přecijen mnohem menší svině než sme my. On neměl na výběr. Neuměl si vypěstovat dostatek plodin, které by ho uživily, neuměl ovládat svůj primitivní pud, neuměl zřejmě rozpoznat své činy. My však, jako lidé na výběr máme. Mnoho lidí, už dnes má na výběr. Většina lidí má kapacitu na to, aby měla svůj vlastní záhonek a na něm své vlastní potraviny, nebo na to aby si namísto mrtvých zvířat, které narozdíl od T-rexe nemáme ani koule sami zabít, koupila zeleninu, nebo ovoce. Většina lidí si může dát k obědu luštěniny, k snídani rýžovou kaši a k večeři těstoviny s bylinkami.
Všechno je to o každém z nás. Není třeba soudit, není třeba se smát, není třeba ukazovat prstem, není třeba cítit odpor, není třeba kroutit nad ostatními hlavou, ale není vůbec potřeba se bát. Není potřeba se bát vegetariánů, veganů, ani lidí co zatím nedokázali maso kvůli své závislosti přestat jíst. Jediné co je potřeba je být šťastný, najít cestu jak toho dosáhnout a zbytek potom už přijde úplně sám a i T-rexové zjistí, že ve společenství a komunitách, které více než cokoli respektují a pomáhají nemají jejich zbytečně ostré drápy a velké tlamy už místo.

Já osobně ještě se závislostí na mase občas bojuju. Sama osobně neznám jediného vegana a jen dvě vegetariánky. Ostatní lidé mi neustále tvrdí jak jsem hloupá, když nejím maso a nebo neříkají nic, ale jejich pohledy mnohdy poví o to víc. 

Závislost na mase tedy není ani tak fyzická jako psychická a to jak vnitřní (chuť) tak i vnější (lidé). Ve svém životě už sem však vyhrála boj nad mnohými závislostmi. Jsem si jistá, že tato bude jen další na seznamu. Nechci už být ten nenáviděný T.rex a už vůbec nechci hladit svého psa s přesvědčením, že ona je něco víc, než to, co mi leží na talíři, protože zcela logicky je tenhle názor už pro mě jen povrchním ignorantstvím. 

zdroj obrázku: http://time.com/3977490/tyrannosaurus-rex-trex-dinosaur-teeth/

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Vánoce

mrdání vs milování

žárlivost a zlo přichází s bolestí našich srdcí