ONI nejsou stát, stát jsme MY

Dnešní jednání v senátním výboru bylo pro mě dalším novým zážitkem. Členové výboru pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice projednávali návrh zákona o hazardních hrách. Toto jednání proběhlo podle demokratických pravidel a až na půl hodinové zpoždění jednoho ze senátorů který tvrdil že jeho letadlo mělo zpoždění bylo toto jednání zcela korektní.
Už to tak vypadá, že jako první ČR zefektivní řízení a procesy ve vztahu k hazardním hrám a to i přesto, že problémy jako je dětská pornografie, nelegální distribuce zbraní a drog a zřejmý přesun kriminality do prostředí internetu vyžaduje zcela evidentně také důsledný zájem.
Problematikou hazardu a patologického hráčství bylo jistě v minulosti zasaženo velmi mnoho rodin, otázkou však je, zda si tyto rodiny zaslouží vyšší míru pozornosti, než například rodiny drogově závislých. Někde se začít musí, to je jasné, jenže, nezačínáme zase jenom tam, kde jsou prachy a jenom proto, že tam jsou? Není tohle všechno jenom hra, která tím vším zase sleduje jenom jediný zájem a tím jsou vyšší příjmy z daní? Argumentace Babiše, že stát si na daních přijde na spoustu milionů korun je pochopitelná, protože léčba závislých hráčů něco stojí, ale je na místě zefektivňovat procesy pouze tímto směrem? 
Ze strany senátora Jiřího Oberfalzera  zazněl argument, že 15ti denní lhůta je pro internetové prostředí neflexibilní. Dále zazněl požadavek na ochranu rodin, jež postihly důsledky naší nemocné společnosti a někteří naši senátoři jsou si taktéž vědomi rigidity našeho soudnictví a toho, že pachatelé trestné činnosti vždy budou o krok napřed před zákonodárstvím. Tyto argumenty jsou zcela na místě, ale není pravda, že pojmeme-li je jako fakta a stanovíme-li si cíl, nemůžeme je uchopit jako problém, který lze vyřešit. 
Je potřeba abychom všichni přijali svůj díl odpovědnosti a nenechali za sebe rozhodovat jiné (také jenom lidi). Je možné zabránit zmrdům vydělávat peníze a zneužívat jejich "moci" na úkor toho, že někdo třetí trpí. Je to možné nejen na internetu, je to možné vlastním uvážlivým svobodným rozhodováním a  více než skrz zákazy je to možné prostřednictvím pochopení a zdravého uvažování.
Díky dnešnímu jednání jsem pochopila, že je možné důvěřovat našemu státu, a je také možné do jeho pomyslného čela dostat čestné, morální a etické lidi, je možné i zbavit naší společnost zbytečné závislosti, která přináší mnoho utrpění, jen je ruku v ruce s tím vším také především třeba přestat odevzdávat svou odpovědnost ke zdviženým rukám jiných a začít se samostatně, každý jednotlivě na tomto vývoji podílet.
Internetové prostředí přináší možnost dosáhnout na vzdělání obrovskému okruhu uživatelů. Využijme toho ve prospěch společenství lidí, ve prospěch planety, ve prospěch lásky, míru, respektu a svobody. Pojďme stejně jako bojujeme za prachy bojovat za vlastní právo na to stát se nezávislými a svobodnými bytostmi, pro které budou zásahy prostřednictvím třetích osob už zbytečné. Pojďme stát chápat jako benefit, který nám nabízí výhody, pojďme vybudovat prostředí (nejen na internetu), kde se budeme všichni cítit potřební, spokojení, svobodní, neohrožení, milovaní, v bezpečí a šťastní. Zvedněme zadky, zahoďme touhu po slávě a po penězích, usmějme se a pojďme hlasovat PRO ŽIVOT VE SVOBODĚ namísto zdvihnutím ruky a vlajky zdvihnutím hlavy, širokým úsměvem a pevným rozhodnutím najít něco, co nás baví a čemu jsme ochotní se naplno věnovat. Pojďme to udělat dříve, než nějaký moudrý pán, kterého necháme vyšplhat někam k "moci" řekne, že internet je pro nás lidi příliš nebezpečný... 


Zdroj obrázku: http://zpravy.aktualne.cz/hospodarsky-vybor-senatu-jedna-o-povolenkach/r~i:photo:278775/r~i:article:652059/

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Vánoce

žárlivost a zlo přichází s bolestí našich srdcí

mrdání vs milování