Milovat je mnohem těžší než nenávidět

Milovat je mnohem těžší než nenávidět. Nenávidět je vlastně celkem snadné. Nemusíte nikam chodit aby ste nenáviděli. Můžete sedět doma sami aby ste nenáviděli. Pro nenávist není třeba vyvinout žádné úsilí. Nenávist je jistota. Nenávidíte a víte že vždycky bude co nenávidět. Je spousta příležitostí k nenávisti, stačí zapnout televizi a jste naplněni až po uši svojí oblíbenou emocí.

Milovat je těžší. Už jen nenávidět sám sebe jde docela dobře, stačí se podívat na telku a vidět jak moc velkou máte prdel proti holce z reklamy. Milovat se je těžší, to v telce neni. Odnikud nevykoukáte ani neuslyšíte důvod proč milovat sami sebe. Všichni vás velmi rádi naučí proč milovat ostatní, ale proč milovat sebe, to je úsilí, které musíte věnovat sami sobě vy sami. Pravda je že je i jiná možnost, můžete věřit okolí, které vás plácá po ramenou a říká že jste výjimeční, ale to budete milovat spíše jejich slova než sami sebe. Milovat sebe je strašně težké. Oproti tomu nenávidět se jde snadno, vždycky někde najdete beďar, či špek, co budete nenávidět.

Pokud ale chcete být šťastní, zkuste to. Zkuste přestat sedět doma a nenávidět svý rodiče, známý, kolegy, kámoše, učitele, televizi, přítele, přítelkyni, domácího mazlíčka, uprchlíka, teroristu, sebe… Zkuste se podívat do zrcadla usmát se a říct – miluju Tě… Zkuste to poprvé a klidně nenáviďte to jak se u toho cítíte trapně, zkuste to podruhé a oblibte si ten pocit trapnosti, zkuste to potřetí a dovolte si přestat to nenávidět, zkuste to počtvrté a užijte si to. Potom, až budete ráno vstávat už nekoukejte do zrcadla, ale řekněte miluju Tě a vyslovte své jméno. To celé s úsměvem a bez ohledu na to jak náročný den Vás čeká, nebo jak těžký byl ten předtím.

Postupně začnete milovat i okolí. Připravte se ale na to, že skutečně je to velmi náročné. Když máte nenávist, máte jistotu, když máte lásku máte taky jistotu. Jistotu toho, že všechno co milujete je pomíjivé. Vlastně stejně jako nenávist, jenže nenávisti to nevadí, ta nenávidí a je jí jedno když najednou přestane nenávidět nějaký objekt, který byl jejím důležitým zájmem. Lásce to ale jedno není, ona cítí. To je ta komplikace. Proto, je důležité, abyste se naučili milovat sebe dříve než ostatní, protože to je v lásce ta jediná jistota. Jistota toho, že vždy bude minimálně jeden člověk na světě, kterého budete milovat. Většinou jich ale se sebeláskou přijde ještě mnoho a mnoho a mnoho, problém je, že ztráta každého jednoho milovaného vás zraní a je jedno zda to bude morče, pes, křeček, přítel, manžel, syn, kamarád, nebo záhon květin, každý jednotlivý podnět lásky o který přijdete pocítíte, ale budete mít okolo sebe tolik léků, že už nikdy se nebudete chtít ztotožnit s nenávistí… J


Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Co s tím?

Vánoce

To je strašný tahle doba!