svině

Dlouhou dobu v životě sem si myslela, že je svět plnej sviní. Udělala jsem pár věcí na které vůbec, ale vůbec nejsem hrdá, jenom proto, že jsem si myslela že "lidi sou svině". Zachovala sem se k nim sviňsky, podle nějakýho pravidla, co mi někdo cpal do hlavy, pravidla jak ty ke mně tak já k tobě, zachovala sem se ke sviním jako svině a myslela sem si, že sem tím vyřešila problém sviní. Ve skutečnosti jen bylo na světě o jednu svini víc.

Tvorba sviní je proces, který bude probíhat tak dlouho, dokud nepochopíme, že dokud v někom spatřujeme svině, máme v sobě také jejich pořádnou dávku. Tím že tohle odbouráme pomůžeme hlavně sobě a to především tím, že i ve sviních objevíme to dobré co si od nich lze vzít (minimálně nám mohou posunout hranici trpělivosti k potřebné míře, tak aby se nám nemuselo namáhat srdíčko při zbytečném zvyšování jeho tepové frekvence).

Ve chvílii kdy vás přestane vytáčet, že má někdo jiný názor, ve chvíli kdy přestanete soudit lidi na základě zoufale pochybných informací, ve chvíli kdy přestanete nenávidět kohokoli, koho teď "nenávidíte"; začnete vidět, žít, chápat... Zkuste to nejdříve tím, že se podíváte do zrcadla, usmějete se a řeknete - "tebe mám rád..." :-)

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Co s tím?

Vánoce

Proč děti "zlobí"