Nový svět

Moc se mi líbí svět do kterého jsem se dostala. Nádherně voní a je úplně úplný. Všechny nedokonalosti jsou najednou dokonalé, všechno ošklivé je najednou jediněčně krásné. Zjistila jsem že vážně nikoho nepotřebuji, že sama jsem úplná. Přítomnost druhého člověka se pro mě stala pouhým faktem, situací která když je, tak je krásná, ale když není tak je krásná úplně stejně. Naučila jsem se vnímat krásy všeho úplně sama. Bez nutnosti vyndavat foťák, či telefonovat blízkému. Zjistila jsem, že štěstí není venku, ale uvnitř mě. 
Před tím jsem chodila do přírody a se mnou šel vždycky v mé hlavě někdo, kdo mi tam chyběl. (a to přinejmenším). Neuměla jsem si nic užít naplno, protože má mysl pořád a pořád dokola vymýšlela, že ještě někdo, nebo něco chybí.  Když sem potom šla do přírody s tím, kdo mi předtím chyběl, nebylo to zase tak super dokonalé jak to mělo být protože zase chybělo něco jiného a tak to šlo pořád dokola. 
To, že se tohle stalo, to že jsem se probudila právě teď, to není náhoda. Postupně se to stane všem svobodným lidem a ti osvobodí další a další. Svět 21. století je Novým světem. Hodněkrát v uplynulých letech média tvrdila, že má přijít konec světa a potom jsme se všichni divili, jak tomu mohl někdo věřit... Jenomže on konec světa skutečně přišel. Ne teda tak, jak to známe z filmů, že je konec a za ním nic, ale prostě přišlo něco Nového, něco co je natolik silné, že ten Starý svět úplně vytlačí a to absolutně bez náznaku násilí. Spousta z nás to zatím nevidí, protože Nový svět nekřičí, Nový svět nevolá "hej ty Starej světe vypadni! teď sem tady já Novej, lepší" Nový svět je natolik dokonalý a naplněn takovou harmonií a láskou, že nepotřebuje nikomu říkat, že přišel. Kráčí tiše a kdo je ochoten se vzdát nenávisti, násilí a zbytečných obav, ten ho umí vidět a přidat se k němu. Nový svět zná docela dobře své kvality a tak nikam nespěchá. Nemá potřebu se chlubit a dokazovat všem že je dobrý, aby ho lidé co nejdříve objevili. 
Je to stejné jako s námi lidmi, my, kteří jsme nic nedokázali a pochybujeme o sobě, často máme potřebu ostatním dokazovat, že jsme nějak výjimeční. Ať už tím, že si koupíme značkové oblečení, drahé auto, postavíme nejvěčí barák, najdeme přítele či přítelkyni podle plakátu, nebo ulovíme nejvěčí zvíře. Pořád a pořád dokola do zbláznění máme potřebu dokazovat. Často si to ani neuvědomujeme a už vůbec si nemyslíme že děláme něco špatně. Starý svět nás to tak naučil, my se učíme nápodobou a tohle je to, co nám bylo ukázáno. Starý svě nás naučil, že dobré je jen to co známe z billboardů, tv reklam, školství, časopisů, filmů, soutěží krásy... Prostřednictvím těhle násilných metod a triků na nás Starý svět křičí ze všech stran: "já jsem ten jediný dokonale úžasný Svět, sem bezchybný a skvělý a ty můžeš být taky, budeš-li poslouchat co ti říkám." A říká nám "kup si tohle, tamto, jeď tam, nauč se tohle, koukej se na tohle, miluj takovéhle ženy, miluj takovéhle muže, dělej tohle, hlavně se nezabývej tímhle, když chceš něco řešit, řeš tohle..." 
Nový svět tohle nepotřebuje, nepotřebuje se ukazovat, nepotřebuje úkolovat, nepotřebuje dokazovat, přikazovat,  nepotřebuje zavírat oči před globálními problémy. Nový svět JE. JE všude a ví, že si ho lidé všimnou, protože to co nabízí je dokonalé a toálně harmonické. Nový svět respektuje individualitu každé bytosti na téhle planetě, Novému světu je jedno jestli má někdo bílé, žluté a nebo žádné zuby, Nový svět neřeší, že někdo běhá pomalu a jiný rychle, Nový svět ví, že každá bytost malá, velká, hubená i tlustá  je naprosto perfektní přesně tak, jak je. Nemá potřebu dávat šikovným jedničky a zlobivým poznámky, ani posílat tlusté do posilovny a hubené do jídelny. Novému světu je příjemné vidět lidi i zvířata přesně tak, jak jsou, přesně a jedině tak jsou totiž dokonalé. 
Nový svět se nestará a nenapomíná, Nový svět věří. Věří v to co dělá každý sám a ví, že jedině tak si budou všechny bytosti na téhle planetě dostatečně věřit sami a že jedině tak se za pár let stane Země rájem, kde jediná bytost nebude trpět. Nový svět je sám hrdý na své nedokonalosti, vždy když se o nějaké dozví tak se na ní usměje a oblíbí si jí. Protože přesně ta ho dělá dokonalým. Stejně tak jako mě můj velký nos, knír, beďary a mnoho dalších věcí, které si lidé ve Starém světě nechávají odstraňovat, aby se mu zalíbili. 
V Novém světě, tak jak přijde, až se k němu většina společnosti přidá nebude existovat plastická chirurgie, nebudou soutěže krásy a nebudou se dokonce jíst ani zvířata. Má to ještě čas. To ano, zatím je ještě moc lidského utrpení a moc nenávisti všude kolem a jsou místa kde lidé nemají šanci si Nového světa vůbec všimnout, ale to je jen dočasné. Já se asi nedožiju toho až bude Nový svět "vládnout" na celé planetě, ale vím že se to stane a proto jsem strašně šťastná, že mohu žít v době, kdy mezi nás přišel a popsat jeho neskutečnou sílu, kterou má ve chvíli, kdy ho pomalu objevujeme my. Protože to je přednost, která se dostává jen nám, tu naši potomci mít nebudou, ti se do něho narodí a budou od malinka využívat jeho dokonalosti, sice celý život prožijí v lásce a harmonii, ale nebudou znát vůbec tenhle přechod, který se rovná zázraku. Jsem ráda, že tento přechod mohu popsat, jsem ráda, že budeme umět popsat Starý svět, protože, kdyby se kdykoliv potom chtěl  vrátit, lidé budou vědět, že blištivé ferrari a modelka s mírami 90-60-90 je jen přelud, jízdenka do pekla válek, lží, nedůvěry, přetvářky, nenávisti a utrpení všech bytostí; včetně té modelky. 

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Vánoce

mrdání vs milování

žárlivost a zlo přichází s bolestí našich srdcí